Trendy v barevných kombinacích


 


moderni-kuchyne-akazie

Lakeland Akazie – bestseller ve světě kuchyní

V kuchyni jsou světlé dekory ve skandinávském stylu velmi oblíbené. Působí mnohem vzdušněji a moderněji než dosud preferované reprodukce buku a javoru. Dekor H1277 Lakeland Akazie na obrázku tento požadavek splňuje. Další výhodou tohoto přírodního dekoru je, že ho lze velmi univerzálně kombinovat, ať už jde o neutrální odstíny nebo o výrazné uni dekory, jako je například U330 Lilková.


moderni-kuchyne-pinie-avola

Světle-tmavý kontrast v dekorové sérii

Dekorová série Pinie Avola nabízí svými variantami H1474 a H1484 bílé a hnědošedé zbarvení. Oba dekory lze velmi dobře kombinovat v kuchyni, která se skládá ze dvou bloků, jako například kuchyně na obrázku. Hluboko kartáčovaná kresba pinie se svými přirozenými liniemi získá díky charakteristickému uspořádání kuchyně do písmene L zvláštní kouzlo. Díky výraznému povrchu ST22 Matex působí kresba až klamavě realisticky i na dotyk.


moderni-kuchyne-wenge-mali

Wenge zase jednou jinak

Nový, šedobéžový dekor H3058 Wenge Mali se vyznačuje obzvláště hlubokým dojmem. Struktura ST22 Matex nechává tento optický efekt vyniknout i na dotyk. Díky své citelné hloubce a neutrálnosti působí navzdory tmavému odstínu velmi živě i na větší ploše, což dokazují pracovní deska a levý blok na obrázku. Uni dekor U156 Písková navazuje na světlé prvky dekoru Wenge a propůjčuje tak kuchyni lehkost.


moderni-kuchyne-coco-bolo

Světlá exotika pro kuchyni

Zástěny a pracovní desky jsou v kuchyni stále více využívány pro odvážné kontrasty. Výrazného vzhledu lze dosáhnout například s reprodukcí dřeviny H3012 Coco Bolo přírodní. Tento dekor se světlou, exotickou kresbou s tmavými horizontálními liniemi lze kombinovat jak s neutrálními uni dekory, jako je U741 Láva, tak i s kovovými dekory, jako je F440 Quarz bronz.


moderni-kuchyne-jasan-cassini

Klasická a útulná

Příjemnou atmosféru v kuchyni vytvoří například dřevina H1215 Jasan Cassino.Klasický nádech jí přitom propůjčuje její červenohnědý odstín. Kontrastní,lineární struktura jasanu působí díky výrazné povrchové struktuře ST22 Matex ještě přirozeněji. Kombinace s uni dekorem U113 Bavlna vytvoří v místnosti teplou a útulnou atmosféru. Toto spojení dřeviny a uni dekoru skvěle doplňuje svojí barevností mezi bězovými a šedými tóny pracovní deska v dekoru F133 Trento béžovošedé.


moderni-kuchyne-bila

Design ovlivněný přírodou

Propojení designu a přírody, moderních a originálních prvků, je v současné době v kuchyni velmi žádané. Moderní vzhled dodávají jasné bílé odstíny, jako je zde použitá W1000 Bílá premium. Kontrastní protipól pak zajišťují prvky z dekoru H3303 Dub Arlington. Jeho přirozené vlastnosti dokresluje povrch ST10 Authentic, díky němuž skvěle vynikne autentický charakter hrubě opracovaného dřeva.


moderni-kuchyne-borovice-bramberg

Moderní kuchyně ze starého dřeva

Zdařilá kombinace při výběru materiálu je pro individualitu kuchyně zásadní. V kuchyni na obrázku poutá pozornost výrazně rustikální kresba dekoru H1487 Borovice Bramberg. Protipól tvoří teplý bílý odstín W1200 Porcelán. Jako oživující prvek působí čelo skříně v kovovém dekoru F488 Quarz cubanit. Pracovní deska v dekoru F211 Mramor Amalvi vykazuje stopy opotřebení v oblíbeném „used look“ vzhledu a zdůrazňuje tak styl a poutavost rustikální borovice.


moderni-kuchyne-bila-valentino

Hrubě opracované povrchy oblékají moderní kuchyně

Dekory s hrubě opracovanými prvky představují tradici a poctivou řemeslnou práci. Tento styl je v posledních letech velmi moderní zejména v kuchyni. Světlá dřevina H1145 Dub Bardolino tento trend díky své moderní barevnosti skvěle vystihuje, aniž by však její jedinečný charakter působil příliš rustikálně nebo staromódně. Vhodnou kombinací je pak jasný dekor W1000 Bílá premium. S uni dekorem U147 Meloun vstupuje do hry svěžest. Ladí s šedými odstíny dubui s neutrálně hnědou pracovní deskou v dekoru F148 Valentino hlinité.


moderni-kuchyne-dub-nebraska

Rustikální dub v kontrastu s modrým akcentem

V kuchyni lze skvěle využít i téměř neopracovanou, takřka surově působící variantu dubu. Dekor H3332 Dub Nebraska vykazuje trhliny a suky. Díky jeho teple šedému odstínu působí rustikální charakter dekoru o něco neutrálněji.V kombinaci s neutrálně béžovým odstínem U116 Jasmín vytváří přitažlivé napětí. Čela skříní v dekoru U538 Oceán pak vytváří kontrast svojí barevností.


moderni-kuchyne-bila-dub-nebraska

Kuchyně na celý život

Kuchyně již delší dobu neslouží pouze k vaření.Jsou středobodem každodenního života a místem setkávání pro hosty. Interiéry kuchyní jsou proto stále otevřenější, aby bylo vaření a bydlení vzájemně propojené. Útulné prvky jsou v této kuchyni zdůrazněny působivým dekorem F403 Vulcanos „used look“ vzhledem. Zbytek kuchyně je realizován neutrálně v teplém bílém odstínu W1200 ST9 Porcelána v teple šedém dekoru U730 Čedičová šedá.


modreni-kuchyne-deska-vulcano

Hry s bílou

Bílá se jako nepřehlédnutelný mega trend objevuje již několik let i v kuchyni. Součástí moderních kuchyní je zejména dekor W1000 ST9 Bílá premium, kterýje s oblibou kombinován s autenticky působícím, hrubě opracovaným dubem,například H3331 Dub Nebraska na obrázku. Čela vysokých skříní v dekoru U763 Perlově šedá a pracovní deska se zástěnou v materiálové reprodukci F105 Mramor Torano pak vytvářejí neutrální okolí.


moderni-kuchyne-pinie-avola-kamenna-seda

Nadčasová Pinie Avola

H1476 Pinie Avola champagne se mezi dekory pro kuchyňský nábytek stala nadčasovým bestsellerem. Sdružuje zdrženlivý design a přírodu. Vzhled pinie podtrhuje autentický charakter dekoru, který je díky povrchu ST22 Matex autentický i na dotyk. Odstín šampaňské je velmi moderní a univerzální, na obrázku je použit jako působivá kombinace k dekoru U727 Kamenná šedá. Tmavý kontrast tvoří pracovní deska a zástěna v teplé materiálové reprodukci F213 Lazio antracitové.


vestavena-skrin-perlove-seda

Struktura se snoubí s barvou

Posuvné dveře lze skvěle přizpůsobit místnosti. Když jsou zavřené, působí jako stěna a nabízejí tak úžasné možnosti pro hru s různými materiály. Dekory W1000 Bílá premium a U763 Perlově šedá jsou díky výraznému povrchu ST18 Waveline doslova nepřehlédnutelné. Reprodukce dřeviny H3331 Dub Nebraska svým přírodním charakterem atmosféru v místnosti uzemňuje.


vestavena-skrin-vulkano-hnede

Dřevo nebo kámen?

To je při pohledu na dekor F403 Vulcano často kladená otázka. Tento materiál působí díky svému „used look“ vzhledu velmi výjimečně a dodává tak velkým posuvným dveřím individuální charakter. Díky své mnohobarevnosti ladís přírodními uni dekory U156 Písková a U206 Malaga. Materiálová reprodukce F425 Len béžový tuto kombinaci barev příjemně doplňuje, aniž by příliš vystupovala do popředí.


vestavena-skin-wesabi

Tak moderní je buk

Právě u klasických dřevin je dnes přirozenost a autentičnost velmi žádaná.Přesně tento požadavek splňuje dekor H3911 Buk Tauern přírodní. Díky jeho přírodní kresbě a lehce šedavému zabarvení nepůsobí velké plochy posuvných dveří pouze živě a zajímavě. Jeho barevný odstín poskytuje také estetické výchozí body pro kombinace s oblíbenými zemitými a zelenými odstíny, jakými jsou U741 Láva a U617 Wasabi.


vestavena-skin-orech-karibsky

Karibský ořech pro nezaměnitelnou atmosféru

Plochy posuvných dveří z moderní dřeviny H3778 Karibský ořech přírodní propůjčují této ložnici zcela nezaměnitelnou atmosféru. Postel ve zdrženlivém dekoru H1615 Třešeň Romana působivě odráží teplé odstíny posuvných dveří.Použité reprodukce dřevin skvěle ladí s pozadím v teplém,neutrálním uni dekoru U156 Písková.


vestavena-skin-dub-nebraska

Dub Nebraska – rustikální kontrast

Trend přirozenosti a autentičnosti ovlivňuje i design ložnic. Dekor H3331 Dub Nebraska působí díky svým trhlinám a sukům originálním a drsně surovým dojmem, který ještě víc podtrhuje výrazná struktura povrchu ST10 Authentic. Tento dekor je vhodný zejména pro velké plochy. Dokonalou vazbu designus přírodou podtrhují neutrální plochy v dekoru U727 Kamenná šedá.


vestavena-skin-hruska-tirano

Útulná atmosféra s hruškou

Klasická, teplá dřevina H3114 Hruška Tirano na velkých posuvných dveřích navodí v ložnici příjemnou atmosféru. Působivá, plamenná kresba tohoto dřeva nejlépe vynikne na velkých plochách. Aby hruška, jež je spíše klasickým dekorem, získala moderní nádech, jsou zde jako výrazné kontrasty použity barevné odstíny U224 Hedvábí a U808 Mokka. Přispívají k vytvoření útulné a teplé atmosféry.